Close
Skip to content

Ürünler

Perde Kumaşı Modelleri

Perde Kumaşı Modellerimiz Dikey, Zebra, Stor, Tül ve Fon Perdeler 

Perde Kumaşı tekstilinin öncülerinden Halef SADEBAL, perdeyi modaya değil beklentilere göre seçmek gerektiğini söylüyor. Ancak her yıl popüler imajlar ortaya çıkıyor. Örneğin hem güneşlik hem tül perde kullanacaksanız, bu sene organza kumaştan ince tüller revaçta. Crincle (krinkıl) denilen buruşuk görüntülü ve ütü istemeyen tüllerin modası yavaş yavaş geçiyor. Daha klasik, ağır mekanlarda şık kumaşlar tercih ediliyor. Tafta, kadife şönil hatta goblen perdeler drapeli ve Amerikan pileli uygulanabiliyor. Bu kumaşlar yıkandıktan sonra mutlaka ütü istiyor. Perde ütülemek istemiyorsanız perdelik kumaşınızn en az yüzde 67 polyester yüzde 33 pamuk içermesine dikkat edin.

bambulux 03-krem-04
perde-ureticileri

Dikey Perde Kumaşı Modelleri

Dikey perde kumaşı modelleri ile siz müşterilerine hizmet sunan firmamız, kaliteli ve uzun ömürlü ürünleri ile ev, ofis ve işyerlerinizde profesyonel çözümler sunar. Geniş bir ürün yelpazesinde yer aldığı firmamızda bulunan tüm dikey perde kumaşı modelleri, farklı desen ve renklerde sizlere sunulur ve sahip olduğu kumaş yapısı ile oldukça uzun ömürlüdür. Bunun yanında güneş ışığında rengini kaybetmez ve kolayca takıp çıkarılabilir özelliğiyle raflarda yerini alması gereken perde kumaşıdır.

çelik-04

Zebra Perde Kumaşı Modelleri

Zebra Perde kumaşı ülkemizde her mevsim farklı açılardan gelen güneş ışığı evi, ofisi veya iş yerlerimizi aydınlatır ve yaşadığımız mekanları ısıtma özelliğine sahiptir. Yaşadığımız mekanlar da ısı ve enerji tasarrufu sağlayabilmek ve mekanlardaki estetiğe uygun perdeler seçmek gerekir. Bu bakımdan Zebra Perde bulunduğu yerin gerek estetiği, gerek şıklığı ve enerji tasarrufu bakımından en popüler bulunan perde modelidir. Zebra Perde görünüm itibariyle zebra derisine benzediğinden dolayı zebra deseninden yola çıkılarak isimlendirilmiş çok amaçlı, hem güneşlik ve hemde tül perde görevini aynı anda yapabilen işlevi ve görselliği zengin, uygulandığı mekanlara estetiklik , şıklık katan perdelerdir. Zebra Perde çalışma sistemi olarak stor perde sistemine benzer yapıda çalışır. Zebra Perde’sinin kumaşındaki farklı özellik ve görünüm Zebra Perde’sinin işlevsel yada fonksiyonel olmasını sağlamakla birlikte aynı zamanda zebra perde modern mekanlarda şık duruşuyla iyi bir dekorasyon ürünü olarakta kullanıcıya uzun yıllar konfor sağlar.

makarnarapor

Tül Perde Kumaşı Modelleri

Tül perde kumaşı, perdeler ve mekanik perdeler adlarıyla yapısal olarak ayırabiliriz. Mekanik perdeler ise stor, zebra, jaluzi ve dikey perdeler olarak adlandırılır. İlk olarak perdeyi kullanacağınız odanın koşullarına bakmalıyız. Ne kadar ışık alıyor, odanın boyutu gibi kraterler perde seçiminde oldukça önemli. Yeterli ışığı alan büyük odalarda kalın perde kumaşı ve koyu renkli kumaşlar tercih edilebilir ancak küçük ve ışık almayan alanlarda açık renkli tül perdelik kumaş kullanmanız odanızın daha geniş ferah görünmesine katkı sağlayacaktır. Basık Tavanlı alanlarda da tercihiniz yine açık renkli ve düz perdelerden yana yapmanız daha uygun olacaktır. Pencereleri küçük alanlarda perdelerinizin rengi duvar rengine yakın seçmenizi tavsiye ederiz. Odanızın koşulları kadar odanızdaki eşyalarda perde seçiminde büyük rol oynar. Eşyalarınızı yenileyecekseniz perde seçimi en sona bırakılmalı. Eşyalarınızın bire bir aynı renklerde değil bir ton açık ya da koyu renklerde perde seçmelisiniz. Düz modelsiz koltuklara sahipseniz desenli renkli perdeler kullanabilir veya tam tersini uygulayarak fazla karışıklık ya da sıkıcılıktan kurtulabilirsiniz. Perde kumaşı seçerken modeli kadar kullanımı da önemlidir. Seçeceğiniz perdelik kumaşın yıkanabilir ve kırışmaması size çok yardımcı olacaktır. Perde seçiminde genel olarak tercih edilen renkler kahve, beyaz, bej ve toprak tonlarıdır.

storblackout1-yeni

Stor Perde Kumaşı Modelleri

Stor Perde Kumaşı,Özelliği gereği güneş geçirmez olması sebebiyle güneş ışınlarının evinizi olumsuz etkilerden koruyarak güneşin zararları ışınlarından mobilyaları ve zemini korur solmasını önler.

Güneş ışığından kaynaklı zararlı UV ışınlarından sizi korur.Ofis ve plaza tarzı yüksek binalarda yada güneşin parlamalarından kaynaklı ekran yansımalarını kesmek amacıyla çok tercih edilmesinin sebebi olmuştur.

Ayrıca gelen ışığı yansıtma özelliği olması sebebiyle de yaz aylarında aşırı klima kullanımına olan ihtiyacı azaltarak iç mekanı ısıdan da izole eder.Polyester stor,Mat Stor ve Blackout Stor çeşitleri de bulunmaktadır.

 

perde-ureticileri

Fon Perde Kumaşı Modelleri

Fon Perde Kumaşı Evlerimizde perdelerde en az mobilyalar kadar önemlidir. Perdenin rengi nasılsa o anki havada onu yansıtmaktadır. Kadınlar perde konusunda, çeşitlere göz gezdirirken bir yandan başka yerde gördüğü ve aklında kalan modeli aramaktadır. Fakat bulamadıklarında, fon perde dikimi gerçekleştirmeye karar vermektedirler.

Perdelerin eve uyumu ve bütünlüğü düşünülerek hareket edilmesi önemlidir. Ve de evinizde bulunan mobilyalar çok hareketli ise perdelerinizde de aynı hareketliliği kullanmamanız gerekmektedir. Kullandığınız zaman, salonda otururken gözlerinizin yorgun düştüğü fark edebilirsiniz. Tüm bunların olmaması adına, her ikisinden birisini daha sakin tutmanız da fayda bulunmaktadır. Kadınların yanıldıkları bir nokta da, başkasının evinde gördüğü perde modelini kendi evinde uygulamasıdır. Bu yanlış bir harekettir. Çünkü herkesin ev dekorasyonu aynı değildir. O nedenle özgün fikirler ile daha başarılı olduğunuzu unutmamanız gerekmektedir.

perde-ureticileri

Cam Balkon Plicell Perde Kumaşı Modelleri

 

ArabicEnglishGermanRussianTurkish