Close
Skip to content

Gernaz Tekstil’in 1982 yılında Diyarbakır’da başlayan tekstil yolculuğu 2006 yılından itibaren Bursa’da devam etmektedir. Çok kısa süre içerisinde hızlı bir gelişim ivmesi yakalanmış ve Perde Tekstiline yönelik iplik, dokuma, boya, baskı, brode ve konfeksiyon süreçlerinden oluşan entegre üretim konsepti uygulamaya konulmuştur.

Gernaz Tekstil, Aylık 2 milyon metre üretim kapasitesiyle Avrupa’nın sayılı üreticileri arasındadır. Türk tekstil endüstrisinde üreticiler ve ihracatçılar arasında çok önemli bir rol üstlenen Gernaz Tekstil, ürünlerinin % 50’sini ağırlıklı olarak Avrasya ülkeleri, Avrupa, ABD, Orta Doğu ve Asya ülkelerine ihraç etmektedir. Perde tekstil Sektöründe La Podyum markası altında sunulan başlıca ürünler; Perdelik kumaş, Zebra perde kumaşı, hazır perdeler, hazır duş perdeleri, Tül Perdeler, Fon Perdeler ve stor perdelik kumaşlardır.

Belirlediği ilkelere kuruluşundan bugüne kadar sadık kalması sayesinde; hem kendi ülkemizde hem de dünyadaki pek çok ülkede Gernaz Tekstil’in tekstil ürünleri tercih edilmektedir. Yatırımlar yapmak ve istihdam sağlamak suretiyle ülkemizin ekonomisine katkıda bulunan Gernaz Tekstil; ayrıca ülkenin lider ihracatçı şirket gruplarından biri olduğunun bilinci ile yatırımlarını arttırmaya devam etmektedir.

Makine parkuru ve Toplam 10 000m2 lik işletme sahasıyla Avrupa’nın sayılı üreticileri arasında yer almasının yanı sıra; teknoloji, kalite ve Ar-ge yatırımlarıyla sektörde kendine haklı bir yer edinen Gernaz Tekstil, dünyadaki teknoloji ve gelişmeleri yakından takip ederek kendini sürekli yenilemekte ve kalite standartlarını sürekli yükseltmektedir.

ArabicEnglishGermanRussianTurkish